Stříbro.net
Beepedge
 Datum: 06. 12. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   


  Vyhledávání

Hledej
v BeepEdge!  Informace
Beep Edge
© BeepEdge Copyright 2005

  Horká linka

Automatizace za pomoci chytré Netio4 a teploměru
Vydáno dne 07. 05. 2017 (1283 přečtení)

Jednoduchá automatizace s pomocí chytré zásuvky Netio4 a webového teploměru.

Otestoval jsem chytrou zásuvku Netio4, kterou jsem zakoupil v alza.cz. Bližší specifikaci, manuál a aplikace pro iOS a Android naleznete na stránkách výrobce v kombinaci s ethernetovým teploměrem, který se úspěšně používá jako webový. Stačí dva teploměry (nebo jeden, pak musím znát přibližně pokojovou teplotu), chytrá zásuvka a PC větráček obřích rozměrů a mám regulaci pro domácí rekuperaci (nejlevnější stojí asi 12.000 kč zatím) nebo rovnou temperování místnosti pomocí chlazení solárních panelů (chlazení zvyšuje jejich účinnost o až 30%, popř. vlastní rukodělný solární ohřev TUV. Rekuperaci, termiku a solární ohřev hledám na stránkách http://www.svp-solar.cz.

Jako první jsem šel a koupil nalepovací venkovní teploměr Papoušek (mají i housenku, chobotnici a vosu-motýlek) za 89 kč.

Zkusil jsem OCR YAGF na pořízené snímky otočené o 90°. A to řeklo: "'IIII/I'», r(JJ',/~'I','''ltllllJlillltlk ", kde kolem "k" očekávám hodnotu 22°C. Automatizoval bych to podle délky stringu na tomto řádku, musel bych však vyřešit vlatní CV a výhledově i OCR (:)).

Po nalepení papouška na sklo jsem mohl číst vše jen né hodnoty na stupnici a po marné snaze jsem dokoupil webový teploměr.

Teploměr za oknem
OCR


K automatizaci jsem použil kameru P2P z OBI a krátký skript v PHP.

Skript v programovacím jazyce Lua a jednoduché skripty v shellu netio4_4_1.sh a netio4_4_0.sh na ovládání zásuvek při otevřeném portu 1234 telnetu pro ksh:

Webový teploměr jsem koupil Papouch.com, nastavil a skript v zásuvce upravil. Spíná při překročení 18°C a vypíná při teplotách nižších. Ošetřil jsem chybový stav při restartu teploměru. Skript je připraven jak pro temperování, tak pro rekuperaci i chlazení, stačí jen drobné úpravy.
Při použití routeru se zapnutým DHCP např. na IP 192.168.1.1, zásuvka i teploměr (tovární nastaveni 192.168.1.254) fungujjí okamžitě. V opačném případě je musíte nastavit podle svých potřeb. Buď přes webové rozhraní, které je důležité např. pro Linux, nebo nástroji, které jsou ke stažení u výrobců v případě Windows.

Pro zajímavost přikládám i log ze zásuvky.
Celá tisková zpráva | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

  Anketa
Čtete pravidelně on-line zpravodajství?

Ano, často. (262 hl.)
 
Ano, méně často. (246 hl.)
 
Ne. (267 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 775

Netio4
WebZdarma.cz